Běhání je skvělý způsob, jak zůstat ve formě a udržet tělo zdravé. Ať už jste zkušený běžec nebo začátečník, je důležité mít dobře udržovanou běžeckou obuv.
Ta je totiž nezbytným nástrojem pro dosažení maximálního výkonu a prevenci případných zranění.

Následující rady vám pomohou, jak se starat o svou běžeckou obuv, aby vám co nejdéle vydržela.

1. Čištění: Běžecké boty se po čase nevyhnutelně zabahní. Je tedy důležité je pravidelně čistit. Ale pozor, nikdy je nemyjte v pračce. Ideální je je očistit měkkou vlhkou houbou a teplou vodou. Po vyčištění je nechte volně uschnout v místnosti s dobrou cirkulací vzduchu. Nikdy je nesušte na přímém slunci nebo u topení, mohlo by dojít k deformaci.

2. Pravidelná výměna stélky: Stélka v běžecké obuvi absorbuje pot a bakterie, což může způsobit nepříjemný zápach. Pravidelná výměna stélek vaši obuv oživí a prodlouží její životnost. 

3. Správné uchovávání: Pokud necháte své boty v autě na přímém slunci, mohou se deformovat. Uchovávejte je proto na chladném, suchém místě mimo dosah přímého slunce. 

4. Vyhněte se tvrdým dopadům: I když jsou běžecké boty navrženy pro náročné podmínky, jejich životnost může výrazně snížit tvrdé dopady, jako je skákání z velké výšky. 

5. Střídejte obuv: Pokud běháte častěji, je dobré mít více párů bot a střídat je. To umožní každému páru dostatek času na "odpočinek" a obnova materiálu.

6. Používání bot podle určení: Máte-li silniční boty, používejte je na silnici, máte-li trailové boty, používejte je v terénu. 

Doufejme, že tyto tipy vám pomohou prodloužit životnost vašich běžeckých bot.
Zapamatujte si, že nejlepší péče o běžeckou obuv začíná již při jejím výběru.

Vyberte si model, který je vhodný pro váš styl běhu, a ujistěte se, že boty skvěle sedí na nohách.

A pak už se jen vydejte běhat a užívejte si každý kilometr!