Ahoj, běžečtí nadšenci, 

My v Dextrsportu víme, jak je běhání návykové a čím chladnější to je venku, tím víc se na ten další výběh těšíte. Ale jak správně přizpůsobit svůj běžecký režim, aby vám chladné počasí nezabránilo v pokračování toho, co milujete? Jak udržovat svou výkonnost, zdraví a pohodlí, když teploty klesají? Máme pro vás několik tipů, jak se připravit na příchod chladného počasí. 

První věc, na kterou byste měli myslet, je vaše oblečení. Běhání v chladném počasí vyžaduje více vrstev, než byste nosili během teplých letních dní. Ale nebojte se, nemusíte se oblékat jako nanuk z pole. Dextrsport nabízí širokou škálu funkčních oblečení, které jsou navrženy tak, aby vás udržely v teple, aniž by vás zatěžovaly. Funkční oblečení má tu vlastnost, že odvádí pot od těla, a tak vám pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu. Navíc, oblečení, které seženete u nás na e-shopu nebo na prodejně je navrženo tak, aby poskytovalo maximální pohodlí a svobodu pohybu.

My doporučujeme:

  • obuv s dobrým gripem
  • funkční legíny
  • funkční triko s dlouhým rukávem
  • kvalitní ponožky
  • nepromokavou lehkou bundu
  • členku nebo lehkou čepici
  • lehké běžecké rukavice

Co se týče obuvi, dobrou zimní běžeckou obuv poznáte podle několika věcí. Měla by být voděodolná, aby vaše nohy zůstaly v suchu, pokud na cestě potkáte kaluže nebo sníh. Měla by mít také dobrý grip, aby se vyhnula klouzání na mokrých nebo ledových površích. V Dextrsport nabízíme širokou škálu běžecké obuvi, která splňuje všechny tyto požadavky a rádi Vám navíc poradíme. Ideální značkou pro toto období je například Inov-8.

Prevence je další klíčovou součástí přípravy na běhání v chladném počasí. Před každým během byste měli důkladně zahřát své tělo, abyste předešli zraněním. Také je důležité dodržovat správnou stravu a dostatečný spánek pro posílení imunity. A nezapomínejte na hydrataci, i když je venku chladno, stále potřebujete dostatek tekutin. 

Doporučení Dextrteamu:
1. Hydratace: I když v chladném období můžete mít méně pocitu žízně, je důležité se pravidelně hydratovat. Dostatek tekutin pomáhá udržovat pružnost svalů a kloubů a podporuje správnou funkci imunitního systému.

2. Vyvážená strava: Jíst pestrou a vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály je klíčem k udržení silné imunity. Zvláště důležité jsou vitamín C, zinek a železo, které podporují imunitní funkci.

3. Pravidelný spánek: Kvalitní a dostatečný spánek je nezbytný pro regeneraci těla a posílení imunity.

5. Zahřívání a protahování: Před každým tréninkem je důležité provést důkladné zahřívání a po tréninku protahování, aby se zabránilo zraněním.

6. Omezení stresu: Stres má negativní vliv na imunitní systém. Najděte si čas na relaxaci a odpočinek.

7. Skupinové běhání: Běhání v malé skupině může pomoci udržet motivaci i v chladném počasí. Ale v době nemocí je důležité dodržovat bezpečné vzdálenosti a zabránit tak šíření chorob.

8. Přizpůsobení tréninku: V chladném počasí může být tělo náchylnější k zraněním, takže je důležité trénink přizpůsobit a nedovolit přetrénování.

9. Případný odpočinek: Pokud se necítíte dobře, je důležité si umožnit odpočinek a zotavení, než se vrátit k tréninku.

Jako závěrečný tip vám doporučujeme sledovat předpověď počasí a plánovat své běhy podle toho. Někdy může být lepší vynechat běh, pokud je venku opravdu extrémní počasí, a místo toho si zacvičit doma. 

Ať už jste začátečník nebo zkušený běžec, Dextrsport je tady, abychom vám pomohli být připraveni na vše, co vám chladné počasí přináší. Navštivte náš obchod nebo eshop a nechte nás vám pomoci vybavit se na vaše další dobrodružství. S námi to zvládnete!